Lakóhelyén Nagykállóban végezte az általános iskolát, majd a város gimnáziumában, a Korányi Frigyes Görögkatolikus Gimnáziumban folytatta tanulmányait német-magyar kéttanítási nyelvű tagozaton. Jelenleg ebben az iskolában végzős tanuló.
Egyik hobbija a robotika, amivel nagyjából öt éve kezdett el foglalkozni egy szakkör keretein belül. Ezalatt az öt év alatt versenyeredményekkel sem volt adós, sikereket ért el a Samsung – Megoldások a Holnapért versenyén, valamint a World Robot Olimpia hazai versenyein, ahol a Future Innovátor liga II. helyezettje lett egymást követő években. Projektje különdíjat kapott a 2024-es Stockholmi Ifjúsági Víz Díj magyarországi döntőjén, a 33. Országos Ifjúsági Innovációs Olimpián a II. fordulóba jutott és dicséretet kapott, míg a 32. Tudományos Diákkörök Kárpát-medence Konferenciáján döntőbe jutott projektjével. A XVII. Tudományos Poszterversenyen elért III. díjával meghívást kapott a XXVIII. Országos Diákkonferenciára Káptalanfüreden, ahol a Műszaki- és reáltudományi tagozat tagozatvezető-helyettesének választották kutatótársai.
A robotika mellett a sportolás is nagy szerepet játszik Gergő életében, ugyanis több mint 10 évig versenyszerűen úszott, majd kosárlabdázott, manapság pedig bármilyen sportágat szívesen kipróbál.
A nyelvtanulás sem áll messze tőle, angol és német nyelvből is felsőfokú komplex nyelvvizsgával rendelkezik, aminek nagy hasznát veszi utazásai, illetve Erasmus+-os diákcsere programokban való részvétele során.
Elképesztő megtiszteltetés egy ilyen mozgalom tagjának lenni. Számomra óriási élményt jelent a velem egykorú tehetséges diáktársakkal való közös beszélgetés, eszmecsere. A tagozatvezető-helyettesi pozíciómat a Kutató Diákok Mozgalmának népszerűsítésére is szeretném felhasználni, mivel úgy gondolom, hogy még sok tehetséges ismerősöm nem hallott erről a remek lehetőségről. A KutDiák egy olyan közösség, ahol mindenki megtalálja a helyét.